17-18 Nisan
Hilton Mall of Istanbul
Стамбул, Турция
Forum Business Connect, “OPORA RUSSIA” ile ortaklaşa düzenlenmektedir:

 • Rus-Türk iş etkinlikleri takviminde önemli bir etkinlik;
 • İş dünyası ve hükümet için bir buluşma yeri;
 • Makine ve takım tezgahları, tıbbi ürünler ve ekipmanlar, yapı malzemeleri, tarım makineleri, otomobil parçaları, tahıl ve bakliyat ürünleri, petrol ürünleri, kimyasallar, çelik, ahşap, gıda, genel ürünler, ticaret, lojistik sektörlerde profesyonel deneyim alışverişi.

Forum Business Connect, sektör uzmanlarını tek bir platformda bir araya getiriyor: resmi makamların temsilcileri, ürün ve ekipman üreticileri ve tedarikçileri, lojistik şirketleri, depo geliştiricileri, sektör iş birlikleri, analistler ve önde gelen medya temsilcileri.
Adres bilgileri:
Ziya Gökalp, Süleyman Demirel Blv No:7, 34494 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul

Katılım ücreti
detaylı bilgi
 • 350+
  KATILIMCI
 • 6
  Sektörel masa toplantıları
 • 45+
  Şirket standları
Forum, Rus ve Türk şirketlerinin ürün ve hizmetlerini dış pazarlarda tanıtmalarına olanak sağlayacaktır. İhracatçılar ürünlerini potansiyel müşterilere sunabilecek, ithalatçılar ise yeni ürünleri ve ithalat fırsatlarını keşfedebilecek
Türkiye'ye olan yüksek ilgi, lojistik konumundan ve Türk bankalarının belirli riskleri almaya istekli olmasından kaynaklanmaktadır.
Forum katılımcıları lojistik, belgelendirme, maliyet azaltma ve finansal işlemlerin güvence altına alınmasıyla ilgili her türlü soruyu yanıtlayabilecek paralel ihracat ve ithalat konusunda uzman kişilerdir.
Forum aynı zamanda her iki ülkeden yatırımcıları da çekerek yatırımların teşvik edilmesine ve yeni projelerin geliştirilmesine, dolayısıyla Rusya ve Türkiye arasındaki ekonomik bağların güçlendirilmesine yardımcı olabilir.
 • Gündemin belirlenmesi
Organizatörler Türkiye ve Rusya arasındaki iş ilişkilerinin özelliklerine ilişkin bir analiz gerçekleştirmiş ve forumda tartışılacak kilit konuların ilk listesini hazırlamıştır:
 • Tıp
 • Sektörel ticaret
 • Sektörlere göre yatırımlar
 • Paralel ihracat ve paralel ithalat
 • İş desteği (Türkiye'de iş yapma konusunda materyaller içeren bir eğitim platformuna erişim, Türkiye'deki OPORA RUSSIA temsilcilerinin desteği)
 • Genç girişimciler, start-up'lar ve uluslararası yatırım projeleri için Türkiye mentorluğu.
Forumu diğer Türk iş etkinliklerinden ayıran özellikler:
 • 1
  "OPORA RUSSIA" kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik dört büyük Rus kalkınma enstitüsünden biridir.
 • 2
  "OPORA RUSSIA, Dışişleri Bakanlığı, Rusya Federasyonu Büyükelçiliği ve Türkiye'deki Rus Ticaret Temsilciliklerinin altyapısına güvenerek, etkinliğin bugün ve gelecekte Rusları ilgilendiren projelerle doğrudan ilgili kişilerin ilgisini çekmesini sağlamaktadır.
 • 3
  "OPORA RUSSIA" Türkiye'de kalıcı bir yapı tarafından temsil edilmektedir - bunlar Türkiye'de doğmuş veya çok uzun süredir yaşayan, ülkeyi çok iyi tanıyan ve listelenen yönlerden herhangi bir proje için rehber olabilecek kişilerdir.
 • 4
  "OPORA RUSSIA" Gündemi şekillendirirken sektörel ve semantik formatı esas alan OPORA RUSSIA, Türkiye'deki OPORA RUSSIA temsilcilerinin çalışmalarını Ticaret Temsilcilikleri ile koordine ederek forumda oluşacak sinerjiyi uzun süre korumayı hedefliyor.
 • 5
  OPORA RUSSIA, Türkiye'deki forum katılımcılarına mentorluk ve proje desteği sunmaya hazırdır.
 • 6
  Forum programının bir de GR boyutu bulunmaktadır. Forum kapsamında transit ticaret altyapı tarifeleri, lojistik, finansal ödemelerin güvence altına alınması, Türkiye'deki yatırımlar, üçüncü ülkelerdeki ortak yatırımlar ve Rusya'daki yatırımlar gibi alanlarda ekonomik karar alıcılarla görüşmeler yapılacaktır.
İş Programı
Genel oturumlar, sektorel
masa toplantıları, özel oturumlar
Business Connect Türkiye forumu şunları içerecektir:
Sergiler
Türk ve Rus üreticilerin stantları
İşletmelere tematik ziyaret
Önde gelen Türk şirketlerine tematik turlar
Kültürel program
Kapadokya Gezisi

İş Programı

İş programı sırasında, konuşmacıların sektördeki ilginç eğilimler ve yönler hakkında konuşacakları sektör panelleri planlanmaktadır.


Sektör panelleri, ilan edilen katılımcı sayısı ve kompozisyonuna göre oluşturulacaktır. Panellerin konuları, en uygun programı oluşturmak amacıyla başvuru sürecinin sonuna kadar düzenlenecektir.


Kendimizi her katılımcıya yardım etmeye adadık.
Foruma bir bilet satın aldığınızda, etkinlik boyunca sizi desteklemeye ve forumdan çok daha geniş bir dünyada rehberiniz olmaya hazır uzmanlara ve profesyonellere erişim elde edersiniz.
Genel oturumda, güncel ve gerçek sorunlara odaklanacağız. Basına yansıyanlar değil, Türk iş adamlarının Rusya'da ve Rus işadamlarının Türkiye'de karşılaştıkları gerçek görevler ve zorluklar.

SIYASI KONULARA GIRMEDEN.

Aşağıdaki konuları tartışmamayı garanti ediyoruz:
 • Türk meslektaşlarımız için vize iptali
 • Vergi indirimi
Türkiye'nin Afrika ile muazzam bağları, gelişmiş lojistik, ticari ve finansal altyapısı, havayolları vardır.
Türkiye, Afrika ile ilişkilerde en büyük merkezdir. Ve Türklerle ortak yatırımlar, Afrika'ya ticaret konusunda müzakere etmek mümkündür.


Türkiye'nin Suriye, Irak, İran, Lübnan ile devasa bir ticaret hacmi var ve bu ülkelerin pazarı birçok konuda Türkiye ile karşılaştırılabilir. Sınır ötesi ticaret çok aktif.

Ayrıca forum çerçevesinde Adana'ya bir gezi yapma ve sınır ötesi ticaret konularını tam olarak ele alma fırsatı sunuyoruz.
Ayrıca konuşacağız:
Etkinlikte bireysel şirket stantlarından oluşan özel bir alan - yeniliklerin, ürünlerin ve hizmetlerin bir vitrini.


Neden bir sergiye ihtiyacımız var?

Rus işletmeleriyle ilgilenen şirketlerin mal ve hizmetlerini sunabilmeleri, tekliflerini görselleştirebilmeleri ve tercümanların katılımıyla özel görüşmeler yapabilmeleri için.
Şirketlerin sergileri
İşletmelere tematik ziyaret
Normal iş misyonlarında şirketler genellikle diğer şirketleri ziyaret eder. Ancak biz, heyetlerin ortakları ziyaret ettiği bu standart yaklaşımdan uzaklaşmaya karar verdik.


İş programı sırasında ve stantları ziyaret ederken katılımcıların meslektaşlarının işletmelerini görmek isteyeceklerini umuyoruz. Bu nedenle, popüler destinasyonlar için, çok sayıda işletmenin bulunduğu sanayi bölgeleri üzerinden rotalar hazırlayacağız. Koordinatörlerimiz her katılımcıya doğrudan fabrikaya kadar eşlik edecektir.Bursa
İnşaat malzemeleri, takım tezgahları ve makine imalatçıları işletmelerine tematik ziyaret.
İstanbul
Tıbbi ekipman üreticileri, asansör ekipmanı üreticileri, makine yapım işletmeleri, gıda üreticileri işletmelerine tematik ziyaret.
Ankara
"Türk Madencilik Endüstrisi" sergisine, özel araçlar için otomobil parçaları kümesine, elektrik ve güneş paneli endüstrilerine tematik ziyaret.
Forum Business Connect'te yer alan iş sektörleri:
Tıbbi Cihaz ve Ekipmanlar
Genel amaçlı ekipman
Asansörler, otomobil parçaları
Yapı malzemeleri
Tarım makineleri
Petrol ürünleri
Çelik, ahşap
Kimyasal maddeler
Genel gıda ürünleri
Tahıllar ve bakliyat
Forumun taslak programı
Katılım paketleri
396 € (KDV hariç)
1200 € (KDV hariç)
Katılım formatları:
STAND İLE
KATILIMCI OL
SPONSOR OL
FORUM KATILIMCI OL
Hilton
Mall of Istanbul
Forum alanı Hilton Mall of İstanbul
mükemmel bir kongre merkezine ve konforlu konaklama birimlerine sahiptir.

Adres bilgileri:
Ziya Gökalp, Süleyman Demirel Blv No:7, 34494 İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul


Forum hakkında
SORU/CEVAP BÖLÜMÜ
İş Programı
Forum katılımı
Made on
Tilda