Onur konukları ve forum organizatörleri
FORUM BUSINESS CONNECT MERSIN, 17 Haziran tarihinde Mersin'de gerçekleşti. Rusça konuşan girişimciler, bölgenin yatırım ve ekonomik potansiyelini incelemek, bölgede potansiyel ortaklar bulmak ve yeni iş hedefleri belirlemek için foruma katıldılar.

Business Connect Forum programı, lojistik şirketi CDEK'in ana sponsor olan Business Connect Turkiye şirketi tarafından düzenlendi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, Ticaret ve Sanayi Odası Konsey Başkanı ve Mersin Turizm Operatörleri Derneği (MERTİD) Başkanı Hamit İzol, Mersin Serbest Bölge Genel Müdürü Edward Mum, Mersin Limanı Genel Müdürü Murat Harun Başturk ve Yatırım Bürosu temsilcisi Fevzi Filik, bölgedeki iş hakkında sunumlar yaptılar.
CDEK Türkiye'deki françise geliştirme müdürü Karina Vidyagina, BDT ülkelerinin ihracatçılarını destekleme programları hakkında bilgi verdi.

Forumda Mersin'de Rusça konuşan işletmelerin gelişimine ilişkin güncel konular ele alındı
Forumun ortaklarından ve Income Emlak Ajansı direktörü Aleksandra Sokolova, Mersin'deki konut piyasası hakkında bilgi verdi.

Business Connect Turkiye girişimciler kulübü başkanı Nadezhda Pelit, coğrafi, demografik ve diğer kriterlerin bölgedeki yatırım tablosunu nasıl etkilediğini anlattı.

Waffle şirket'in françise geliştirme direktörü Andrey Melentyev, 19 şehirde ve iki ülkede 30 restoran açma deneyimini paylaştı.

"Mersin'de yatırım için doğru yerdesiniz," diyerek sözlerini özetleyen Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan.

Gerçekten de dünyanın önde gelen limanlarından birine, Serbest Ekonomi Bölgesi'ne ve 9 sanayi bölgesine sahip olmak geniş iş imkanları sunuyor.

Forum Business Connect girişimcileri bir araya getiriyor
Bölge aynı zamanda turizm alanında büyük potansiyele sahip. MTSO Konsey Başkanı ve MERTID Başkanı Hamit İzol, şehrin turizm ve HoReCa sektörünün gelişimiyle ilgili planlarından, yatırıma açık olan mevcut projelerden bahsetti.

Forum, Türkiye'deki Rusça konuşan girişimciler, Türk iş dünyası temsilcileri ve yetkililer arasında üretken iş ilişkileri kurma yolunda atılan ilk adım oldu.

Forum sonucunda işbirliğinin ve kurulan bağlantıların geliştirilmesi kararı alındı.

Forumdan daha fazla fotoğraf

Genel sponsor

FORUM SPONSORLARI
Medya ortakları

Forum organizatörleri


Business Connect Turkiye
  • Türkiye'de ürün ve iş ortakları arayışıyla ilgileniyor,
  • İş etkinliklerinde ve forumlarda kaliteli networking organizasyonları düzenliyor,
  • İş seyahatleri hizmetleri sunuyor,
  • Türkiye'deki Rusça konuşan girişimciler için yüz yüze ve çevrimiçi eğitim etkinlikleri düzenliyor,
  • Türkiye'de şirket açma ve yönetme konularında danışmanlık hizmeti sunuyor,
  • Pazar araştırmaları ve pazarlama departmanı ayarlaması yapıyor.
Made on
Tilda